Kas sa armastad ennast piisavalt? Või saab sinu sisemine kriitikanoot alati võimust ja kristiseerib sind? Kuidas suudaksid sa võitu saada sellest sisemisest kriitikust? Selle teadmiseks loe edasi!

Siin on mõningad nõuanded:

  • Muuda enda negatiivsed mõtted ja meelemüra positiivseteks. Tee seda aegamööda. Näiteks, sa sooritasid tööjuures dokumenti ette valmistades vea. See ei ole veel maailma lõpp. Selle asemel, et lasta oma sisemisel kriitikal võitu saad, haara ohjad enda kätte ja ütle: ” See võtab mul kõigest 10 minutit, et asi korda teha ja uuesti välja printida. Ma võin seda aega endale lubada! “
  • Enese armastamine ei pea olema saavutatav survestamise teel. See võib tulla rahulikult ja ilma pingeteta. Näiteks, igakord kui sa oled oma kohustuse edukalt täitnud, siis premeeri ennast selle eest, tunnistades, et sa oled hästi hakkama saanud.

  • Kirjuta ülesse kõik positiivsed isiksuseomadused, mis sa arvad endal olevat. Samuti kirjuta ülesse ka halvad omadused, mis sulle ei meeldi. Koonda enda mõtted hetkeks headele omadustele ja ürita endast hästi mõelda. See ongi iseenese armastus. Järgmiseks sirvi läbi halvad omadused, mis sulle ei meeldi. Sa võid need enda süsteemist kõrvaldada, võttes ette ühe halva omaduse korraga, seda parandades kuni lõpuks see endast välja heites lood selle asemele täiesti uue hea omaduse. Halb omadus võib olla näiteks küünte närimine. Kinnita endale, et sa muudad enda käitumist paremuse suunas alustades küünte lõikamisega ja nende lühikesena hoidmisega, ehk hakkad neid isegi viilima. Käsi mitte suhu pannes parandad oma käitumist järk järgult. Tee seda aeglaselt. Sa saad sellest jagu ja kui see juhtub, siis premeeri ennast ning säilita seda endas kui head püsivat harjumust. Armasta end saavutatu eest ja võta ette uus halb harjumus, mille kallal sooviksid töötada. Koos enese armastusega kasvatad sa ka eneseaustust ja usku iseendasse.